Az első fázisban a labor infrastruktúrája készül el, és a kvantumoptika legfontosabb jelenségeinek tanulmányozására alkalmas eszközöket szerezzük be. Ezeken kísérletileg tanulmányozhatók lesznek olyan alapjelenségek, mint a fotonok részecske- és hullámtermészete, az egyfoton-interferencia, a Bell-egyenlőtlenségek, a véletlenszám-generálás és az alapvető kvantumkommunikációs protokollok.
A második fázisban egy standard kvantumoptikai labor alapelemeit szerezzük be (rezgésmentes optikai asztalok, lézerek, tükrök, foton források, detektorok, stb.) a hozzájuk tartozó nagyfrekvenciás elektromos eszközökkel, melyek a kísérletek és detektorok vezérlését látják el. Ezzel lehetővé válik néhány alapvető jelenség, mint például a kétfoton-interferencia vagy a fotonpárok koincidenciáinak megvalósítása és az összefonódás kísérleti tanulmányozása. A második fázis degenerált optikai paraméteres oszcillátorok (OPO) kísérleti megvalósításával zárul.
A harmadik fázisban tervezzük az első kvantuminformatikai kísérletek megvalósítását. A második fázisban kifejlesztett OPO alapú kétállapotú rendszereket használunk qubitként. Megvalósítjuk a kvantum koherensen összekapcsolt OPO-kból álló négy qubites valódi kvantumszámítógépet, amely egy négy spinváltozóból álló Ising-modell alapállapotát képes meghatározni (A. Marandi et al. Nature Photonics 2014). A kísérlet elvégzéséhez rendkívül pontos időzítésű és késleltetésű (4 ns) impulzusok kezelésére van szükség.
A harmadik fázis lezárulása után rendelkezni fogunk optikailag előállított, szobahőmérsékleten is stabil kvantumbitekkel, melyeket optikai eszközökkel manipulálhatunk és összefonódott állapotokat hozhatunk létre. Ezek az építőelemek összefűzhetők tisztán kvantumos, tisztán klasszikus vagy a kett őt ötvöző módon, és lehetővé teszik a kvantum-klasszikus hibrid rendszerek tanulmányozását.